درباره ما

همانطوریکه می دانیم بسیاری واحدهای درسی رشته زمین شناسی، نیازمند کار در صحرا(field) می باشد. علاوه بر آن تعداد زیادی از دانشجویان زمین شناسی، معدن، جغرافیا و رشته های مرتبط علاقه مند به شناخت و کار بیشتر پدیده های زمین شناسی در طبیعت هستند. شرکت زمین گشت پارس زیر نظر دانشگاه سمنان و با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری درصدد برگزاری سفرهای یک تا چند روزه زمین شناسی و نیز همکاری در عملیات صحرایی ، با خدماتی نظیر؛ امکانات اقامتی و یا استقرار اصولی در طبیعت، بیمه مسافرین، آموزش زمین شناسی برآمده است.اجرای ژئوتوریسم و زمین شناسی صحرایی، به منظور نیل به دو هدف پژوهشی(علمی) و اجرایی(کاربردی) پایه ریزی شده است: در بحث پژوهشی، عملیات صحرایی به سه دلیل صورت می­گیرد. الف. بررسی مناطق مناسب گردشگری زمین­شناختی (ژئوتوریسم) که در ایران بسیار کم کار شده است ب. شناسایی مناطق زمین­شناسی دارای ارزش علمی، جهت آموزش به دانشجویان زمین­شناسی وکمک به انجام بازدیدهای صحرایی برای دانشگاه­ها و متخصصان.  ج. یافتن و تقسیم­بندی مناطق معدنی و زمین­شناسی دارای ارزش سرمایه­گذاری برای معرفی در همایش­های سالیانه زمین­شناسی،  معدن و علوم مرتبط. این بخش می­تواند متخصصان، سرمایه­گذاران و بازدیدکنندگان بسیار داخل و خارج کشور را جذب نماید. در بخش اجرایی، ژئوسایت­های مناسب که ارزش زمین­شناختی و زیبایی­شناسی داشته باشد، معرفی و برای متخصصان و عموم، ژئوتور و سفرهای یک تا چند روزه زمین­شناسی برگزار می­شود. فعالیت پژوهشی این شرکت شروعی است برای پیشرفت علم ژئوتوریسم و کاربردی نمودن آن و ایجاد اشتغال جدید برای فارغ التحصیلان و متخصصان زمین­شناسی و هم گامی است در جهت توسعه پایدار و گردشگری علمی-زمین شناختی و جذب هرچه بیشتر گردشگر در رقابت با کشورهای دیگر و کمکی است به شناخت سرمایه پنهان و نهفته کشورمان، یعنی طبیعت و پدیده­های زمین­شناسی بوجودآورنده آنها.

علاوه بر آن، شرکت زمین گشت پارس با کاوش در طبیعت، ژئوسایت های مناسب که ارزش زمین شناختی و زیبایی شناسی داشته باشد را معرفی و برای متخصصان و عموم، ژئوتور برگزار می نماید.

شرکت زمین گشت پارس دارای 2 مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است؛ 1-مجوز فعالیت بند (ب) یا خدمات جهانگردی 2- مجوز برگزاری دوره های آموزشی(آموزشگاه گردشگری).

شرکت زمین گشت پارس از سال 89 تاسیس شده و در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر می باشد.

 

دیدگاه ها بسته است

انتخاب زبان ( language )
    Translate to: